[content goes here]

Papież okazuje się katolikiem, światowa lewica w szoku

Posted on: September 21, 2013

Wskazując na obsesję swojego kościoła na punkcie aborcji, najwyższy rangą funkcjonariusz reżimu watykańskiego nie zawahał się jednocześnie wspomnieć o aborcji.

“Aborcja, aborcja, aborcja. Poza tym aborcja”, powiedział niedawno w wywiadzie dla niskonakładowego tygodnika wydawanego przez prasowy organ włoskiej partii trockistowskiej. Mimo wielu zastrzeżeń redakcja zdecydowała się na opublikowanie wywiadu w całości.

“Nie sądziliśmy, że papież powie coś takiego. Na ostatnim zebraniu kolektywu towarzysze i towarzyszki mówili, że spodziewają się, że lada dzień papież ogłosi, że jest ateistą. Byłby to bardzo odważny i naładowany politycznie ruch”, powiedziała nam anonimowo jedna z redaktorek tygodnika. Jej sekretarz dodał, że gorycz goryczą ale czas złożyć samokrytykę i nigdy więcej nie ufać katolickim dostojnikom.

Na rozmowę z nami zgodził się również młody warszawski rewolucjonista w wielkich okularach. “Oczywiście, jesteśmy w szoku. Postępowanie papieża w ciągu ostatnich kilku tygodni zdawało się wskazywać, że najwyższy rangą funkcjonariusz kościoła katolickiego w zasadzie nie jest katolikiem, a być może nawet nie wierzy w swojego Boga. Towarzysze i towarzyszki wiązali z nim wielkie nadzieje, Ta ostatnia wypowiedź sprawiła, że wielu z nas czuje się teraz, jakby ktoś po prostu przyszedł i odwołał rewolucję francuską”.

Jakie będą dalsze losy światowej lewicy i ile samokrytyk zostanie złożonych za pełne entuzjazmu laurki dla nowego papieża i jak wiele z nich zniknie z sieci?  Nasi reporterzy już są na tropie odpowiedzi na te i inne pytania!

Advertisements

1 Response to "Papież okazuje się katolikiem, światowa lewica w szoku"

@Dzięki za wpis, jak komentowałem na fb, to, że Chruszczow przy Stalinie wydawał się taki wesoły (walił butem, chciał do Disneylandu) to wciąż był przywódcą ZSRR.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: