[content goes here]

Naród, rodzina, tradycja

Posted on: January 28, 2016

Rodzina składa się z rodzica A, rodzica B i rodzica C (gdzie kolejność liter zostaje dobrana drogą losowania), pary homoseksualnej, dzieci Terlikowskiego, psa, trzech kotów, aligatora, damskiej torebki, ośmiu świnek morskich, domku z ogródkiem na dachu miejskiego płaskowyżu samotności, schronu przeciwlotniczego, taczki z trzema kołami, Katona Starszego i pola kapusty.

Katon Starszy funkcjonuje tu oczywiście wyłącznie jako dekoracja.

Rodzina jest podstawową komórką społeczną, zapewniającą byt i opiekę wszystkim jej członkom. Dzieci Terlikowskiego mieszkają w schronie przeciwlotniczym, gdzie opiekuje się nimi para homoseksualna. Pola kapusty pilnuje aligator, którego z kolei pilnuje pies, który w sytuacji nagłego wzrostu poziomu agresji u aligatora sugestywnie wymachuje damską torebką, co ma symbolizować potencjalność przekształcenia aligatora w całą gamę akcesoriów damskich typu Birkin. Aligatory nie mogą żyć bez lęku; inaczej łuszczy im się skóra.

Sssss.

Rodzic A pracuje rano i po południu, rodzic C po południu i wieczorem, a rodzic B w domku z ogródkiem opiekuje się kotami. Osiem świnek morskich służy do zmuszania kotów do gimnastyki i co jakiś czas trzeba wymieniać je na nowe.

Dzięki taczce z trzema kołami kapusty z pola mogą być szybko transportowane prosto na talerze wygłodniałych dzieci i pary homoseksualnej w schronie oraz rodziców A, B i C w domku na dachu. Koty żywią się świnkami morskimi i innymi rzeczami, które znajdą w ogródku, ale nie jedzą pomidorów.

W tym idealnym, samowystarczalnym, zamkniętym mikroświecie jest również Tajemnica, która dręczy wszystkich jego mieszkańców: być może gdzieś przy żywopłocie mieszka jeż.

Dookoła pną się wieżowce, z góry spoglądając na dzikie chaszcze grodzonych osiedli. Domki jednorodzinne wiją się jak węże w trawie latarni. Nic już nie jest takie jak dziesięć lat temu, wszędzie place budowy, renowacje i roboty drogowe. Tylko rodzina, ten fundament zdrowego, chrześcijańskiego miasta, zawsze pozostaje taka sama.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: